member
Şifremi Unuttum
Şifremi Unuttum

Menü

Melike Kanbur

Melike Kanbur

Melike Kanbur

2018 yılında Boğaziçi Üniversitesi Turizm İşletmeciliği bölümünden onur öğrencisi olarak mezun oldu. Kurumsal hayatta Conrad Hotel Bosphorus, Sabre, Henkel, Red Bull & Eyvap gibi firmalarda satış ve pazarlama departmanlarında çalıştıktan sonra, içsel yolculuğunda ilerlemek ve derinleşmek istedi. Tam da bu noktada yolu Zenin Wellness & Meditation’la kesişti. 

İlk etapta Zenin’in tüm organizasyonlarını yaparken, bir yıl sonra Zenin’e dair tüm süreçleri yönetmeye başladı. Bu süreçte, Zenin Harmony Bursa şubesinin açılışını gerçekleştirdi. Pandemi süresince atölye çalışmalarının büyük bir titizlikle yürütülmesini sağladı. Sonrasında da haftaiçi Transformal Nefes Seanslarını önce Salı sonra da hafta da iki gün Salı & Perşembe olarak programa aldı. Azalan pandemi etkisiyle birlikte Dönüşüm Kampı (Fethiye, Akyaka & İzmir lokasyonlarında) konseptini kurguladı ve 2 yıl içerisinde 7 dönüşüm kampıyla 300 ü aşkın kişiyi kişisel gelişim dünyasının araçlarıyla tanıştırdı. 

Dijital dünyanın hızından her zaman ilham aldı ve danışan bilgileri için online takip sistemi oluşturdu ve dileyen tüm danışanların zenin etkinliklerinden haberdar olmasını sağladı. Kişisel gelişim dünyasında e-ticaretin önemini çok iyi biliyordu, atölye çalışmalarını, kampları & seansları zenin.com üzerinden satın alınabilir hale getirdi. 2023 yılında web tasarımında köklü bir değişime gidip, siteyi tüm danışanların aradığı her şeyi kolayca bulmaları için elverişli hale getirmek amacıyla gereken tüm adımları attı. Zenin Instagram hesabında %300 büyüme elde etti. Oral B, Corny, Organics by Red Bull, Espresso lab, Shyler’s, Türk Telekom Prime gibi markalarla kamp süreçlerinde marka iş birlikleri gerçekleştirdi.

Kurumsal hayat geçmişi sebebiyle beyaz yaka dünyasının ihtiyaçlarını çok iyi biliyordu. Zenin’deki birçok çalışma ve içerik kurumsal dünyadaki çalışanlara göre uyarlanabilir ve şirketler bu içerikler sayesinde çalışan motivasyonunda ciddi gelişimler elde edebilirdi. Bu alandaki gelişim fırsatını da görüp 2022 yılından itibaren P&G, Eczacıbaşı, Google, Philip Morris, Opet, Türknet & Türk Telekom gibi birçok büyük firmayı nefes & meditasyon çalışmalarıyla buluşturdu.

20’li yaşlarının başında kendisine konulan fibromiyalji teşhisiyle birlikte, beden, zihin & ruh döngüsünü araştırmaya başladı. Yoga ve meditasyonla ilgilenmeye başladıkça şifalandığını fark etti. Başvurduğu birçok tıbbi müdahale ve alternatif yönteme rağmen en büyük şifayı Transformal Nefes ®’le buluşunca gördü. Fibromiyalji hastalığından Transformal nefes®in gücüyle iyileştikten sonra, bu tekniği öğrenmek ve paylaşmak amacıyla TransormationalBreath® Foundation’dan, Transformal nefes® koçluğu eğitimi aldı. Transformal Nefes ®sisteminin kurucusu Dr. Judith Kravitz’le yakından çalışma imkânı buldu. Toplamda 800'ü aşkın Transformal Nefes ® bireysel & grup seansı yaptı. Eğitmenlik süreci boyunca, Nefes teknikleri Eğitmenliği, Movement Threapy, Access Bars, Mental Masking Hipnoz, Enerji Terapistliği gibi birçok eğitim aldı.

Şu anda aktif olarak Zenin’in işletmeciğilini yürütürken, hafta içi Transformal Nefes® bireysel ve grup seanslarında daha fazla insanı nefesin gücü ve şifasıyla buluşturmaya devam ediyor. Atölye çalışmaları, sertifikalı eğitimler, kamplar ve kurumsal eğitimlerde yardımcı eğitmenlik yapıp, Enerji terapistliği & Hareket terapi, Nefes Meditasyonları gibi içeriklerin ana eğitmenliğini yaparak ve yepyeni jenerik eğitim içerikleri kurgulayarak, Zenin’deki eğitmenlik yolculuğuna devam etmektedir.

Uzmanlık Alanları:

Transformal Nefes® Koçu

Nefes Teknikleri Eğitmeni

Hareket Terapi Eğitmeni

Usui Reiki Master 

Bioenerji Eğitmeni

Enerji Terapisti

Access Bars Uygulayıcısı