member
Şifremi Unuttum
Şifremi Unuttum

Menü

Amarta İpek Kaya

Amarta İpek Kaya

Amarta İpek Kaya

Okumayı öğrendiğinden beri en yakın arkadaşları kitapları oldu. Günlük yaşamın ötesindeki heyecan dolu bir dünyaya kitaplar aracılığıyla katıldı. Ortaokulda keşfettiği Bilim ve Teknik dergisi, asıl heyecanın bilgide yattığını anlamasını sağladı. Okudukça, görünenin ötesinde bir dünya olduğunu ve bu dünyanın ne kadar harika olduğunu fark etti. Yaşadığı içsel farkındalıklarla spritüal dünyanın aslında buzdağının suyun altındaki kısmı olduğunu anladı ve bu alanda eğitimler aldı. 


Lisedeyken lisanslı voleybolcuyken ve üniversite yıllarında bir ajansa bağlı mankenlik ve fotomodellik yaparken de kitaplarının eşliğinden hiç eksik kalmadı. TRT’de seslendirme yaptığı bir çocuk programı Avrupa’da 2 kez birincilik aldı. Daha sonra kariyerine uçuş hostesliği yaparak devam etti, bu süreçte bir çok farklı ülke, kültür & coğrafyayı yakından tanıyıp deneyimleme fırsatı buldu.  


Meditasyonun, kişinin içsel yolculuğunda harika bir rehber olduğunun bilinciyle 2015’de Osho Meditation Center İstanbul’da ortak kurucu eğitmen olarak bilgi ve tecrübelerini paylaşmaya başladı. Bilinçli farkındalığın ve içsel yolculuğun , insan hayatında harika dönüşümlere yol açtığını, bunun için birden fazla  ‘’YOL’’un olduğunun bilgisiyle eğitimler almaya devam etti. Kişinin içine yönelmeden önce bedeninin farkında olması gerektiği inancı ile Dans Terapi ve Beden Terapi eğitimleri aldı. İnsanın bedeniyle barışık olmasının, bedenini özgürce ve sağlıklı kullanmasının ruhsal gelişimindeki tıkanıklıkların önünü açtığını , bu eğitimlerde bireysel olarak deneyimledi. Transformal Nefes’le tanışınca, bedenin ve ruhun bağının daha da farkına vardı.


2019 yılında Zen-in Welness & Meditation ‘da yine ortak kurucu eğitmen olarak ‘alet çantam’ dediği aldığı eğitimleri ve deneyimlerini, hayatlarına fark katmak ve kendi potansiyellerini tam olarak kullanmak isteyenlerle paylaşmaya başladı.


Hala en yakın arkadaşları olarak kitaplarını gördüğü hayatına, bireysel seanslar ve grup çalışmaları yaparak devam ediyor.

UZMANLIK ALANLARI

Meditasyon Eğitmenliği
Transformal Nefes
Usui – Kundalini - Zen Reiki Master
Dans Terapi 
Aile Dizimi
Theta Healing Eğitmenliği
Bilinçaltı Uzmanlığı
Pleiades Meditasyon Uygulayıcılığı
Regresyon
Şamanizm