member
Şifremi Unuttum
Şifremi Unuttum

Menü

Sachet Umut Kaya

Sachet Umut Kaya

Sachet Umut Kaya

2000 Yılında Yıldız Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği Bölümünden mezun oldu. 1983 yılında kurulmuş olan aile şirketinde mühendis olarak iş hayatına başladı. 2001-2002 yıllarında kurumsal deneyim için Gıpta Group’da Metal Ürünler Bölümü Müdürlüğü yaptıktan sonra aile şirketinde yöneticilik hayatına başladı. Halen Kaya Yüzey İşlemleri şirketinde kurucu ortak olarak aktif çalışma hayatına devam ediyor.

Çalışma hayatının ilk yıllarında kalıcı başarının sadece bilgi ve eğitimle gelmediği, içsel bir rehberlik ve ön sezinin başarı için çok önemli olduğunu fark etmesi, onun kişisel gelişim yolculuğunun başlamasına neden oldu. Yöneticilik hayatının ilk yıllarında farklı enerji terapistlikleri, sezgisel koçluk, bilinçaltı eğitimi, regresyon eğitmenliği gibi çalışmalarla yoğun iş hayatını içsel deneyimlerle dengeledi.

2008 yılında yoga ile tanıştı, iki yıl düzenli olarak devam eden bu süreç sonucunda, hayatı daha büyük bir farkındalık ve içsel huzurla yaşamak için meditasyona yöneldi. 2011 ve 2012 yıllarında, katıldığı birçok meditasyon kampının ardından Osho Meditasyon Eğitmenliği sürecini tamamladı.

Meditasyonla gelen farkındalık ve sezgisel gelişimin, kurumsal iş hayatına ve günlük hayata etkilerini kendi de bizzat deneyimlediği yoğun bir sürecin ardından 2015 yılında, deneyimlerini paylaşarak içsel yolculuğunda ilerlemek için Osho Meditation Center İstanbul’da kurucu ortak olarak eğitmenlik ve rehberlik hayatına başladı.

Bir yandan verdiği eğitimlerle bireysel dönüşüm yolculuğunda kendini geliştirmeye devam ederken bir yandan da Dans Terapi, Beden Terapi, Yaşam Koçluğu, Access Bars gibi eğitimlerle kişisel gelişimini destekledi.

2015 yılında başlayan, eğitim ve araştırmalarla devam eden ve çok önem verdiği nefes farkındalığı yolculuğunda, Transformal Nefes Koçluğu ve Grup Liderliği Eğitimini de 2019 yılında tamamladı. Yine aynı yıl daha geniş kitlelerle bu yolculuğu paylaşmak için, kişisel dönüşüm hizmetleri ve danışmanlığı sunduğu Zenin Wellness & Meditation’da kurucu ortak oldu.

Kişinin varoluş amacına ulaşması ve gerçek tatmini yaşaması için; fiziksel, duygusal, mental olarak kendini güçlendirmesi ve başarılarını sahiplenerek özgüvenini arttırması konusunu, çalışmalarında ilke edindi. 7 Yıllık eğitmenlik sürecinde 100’lerce çalışma organize etti ve eğitmenlik yaptı, bu çalışmalarda 1000’lerce insana dokundu.

Halen, sinir bilim ve beyin sağlığı konusundaki eğitim ve araştırmalarına devam ederken, yoğun bilimsel gerçeklik ve spiritüel deneyim üzerine kurulu farklı konseptlerdeki bütünsel çalışmalarla ve birebir seanslarla da insanların kendi gerçekliğini bulma yolculuğunda onlara destek olmaya devam ediyor.

Uzmanlık Alanları:

Transformal Nefes® Koçu & Grup Lideri
Osho Meditasyon Eğitmeni
Usui Reiki & Kundalini Reiki Uygulayıcısı & Eğitmeni
Regresyon & Bilinçaltı Terapisti
Mindfullness Eğitmeni

Sachet Umut Kaya'nın Instagramı