member
Şifremi Unuttum
Şifremi Unuttum

Menü

Meditasyon

ZORBA BUDDHA - İÇSEL DERİNLEŞME & SOSYAL ENERJİYİ DENGELEME

30 Temmuz Cumartesi Saat 16:00 - 00:00
Yer: Zenin Rumelihisarı
Bilgi ve Kayıt: 0542 359 07 00 ve DM
Eğitmen: Sachet Umut Kaya

Bu çalışmamız, yaşama coşkusu ve içsel derinliğin ne kadar birbirine bağlı olduğu ve birbirinin içinden yükseldiğini deneyimlememiz için.

Zorba; Kazancakis’in ünlü romanının adı ve baş karakteridir. Zorba bu dünyaya ve yaşama bütünüyle bağlı, yenilgileri hayatın bir parçası olarak kabul eden, yaşamdan bütünüyle keyif alan ve onun dolu dolu yaşanması gerektiğine inanan, yaşamış gerçek bir karakterdir.

Buddha; bir kral oğlu olarak doğan, tek amacı kendini gerçekleştirmek olan, sahip olduğu her şeyi bırakarak kendini arama yolculuğuna çıkan. Yıllarca kendini aramasına rağmen sonuç elde edemeyen ve aramayı bıraktığında onu kendi içinde bulan bir üstattır.

Zorba-Buddha bir yaşam felsefesidir. Bu hayatın dolu dolu yaşanması ve deneyimlenmesi gerektiğine inanır ve sadece “ben hayatı o kadar bütünüyle yaşıyorum ki bugün ölsem bile içim rahat” cümlesini kurabilen birinin kendi içine bütünüyle dönebileceğini iddia eder.

Kendini bulmak bu hayattan vazgeçecek kadar cesur olmayı gerektirir ve bu hayatı dolu dolu yaşamamış birisi bu hayattan vazgeçecek güce sahip değildir.

Çalışmamız 16:00’da Zenin Rumeli Hısarı’nda başlayacak. Dans terapi, eşli meditasyon ve yaratıcı imgeleme çalışmaları yaparak yaşam enerjimizi dengeleyip sosyal etkinliğimize hazırlanıyor olacağız. Ardından barbekü partimiz başlayacak. Sohbet, yeme-içme, müzik ve eğlence ile devam edecek günümüz sürpriz derin meditasyonlar da içeriyor olacak.

Bizi dengeye getiren, yaşama coşkumuzu yükselten, kendi içimize döndüğümüzde yüksek bir enerjiyi hissetmemizi sağlayan ve bu yüksek enerji içerisinde sessizliğin keyfinin ve derinliğinin arttığını bize gösteren bu harika çalışmamıza ailemize dahil olmak isteyen herkesi bekliyoruz.