member
Şifremi Unuttum
Şifremi Unuttum

Menü

Sertifikalı Eğitim

ZENİN ENERJİ TERAPİSTLİĞİ - 1. MODÜL (SERTİFİKALI)

30 Mart Cumartesi 
Bilgi ve Kayıt: 0542 359 07 00
Eğitmen: Sachet Umut Kaya
Yer: Zenin Rumelihisarı

Enerji terapistliği öncelikle, kendini, diğer insanları ve istemediğimiz durumları şifalandırmak için kullanılan güçlü bir eğitim ve kanal olma pratiğidir. Bunun dışında elektromanyetik alanda yaydığımız titreşim frekansını korumak ve yüksek tutmak için önemli teknikler ve pratikler içerir. Bu eğitimle birlikte evrensel yaşam enerjisini çok daha net hissetmek ve aktarmak mümkün olur.

Bu eğitim 1. Seviyede, Bioenerji, Usui Reiki, Kundalini Reiki ve Meridyen Terapi eğitimlerini içerir. Bu eğitimler bedendeki enerji akışı ve tüm enerji merkezleri üzerine derin bilimsel bilgiler içerir. Enerjiyi bütünüyle anlamak yönetmenin ön şartıdır.

Enerjiyi yönetmek için enerjinin kaynağı ile yani varoluşla, kaynakla derin bir bağ kurmak gerekir. Bu bağı güçlü bir şekilde kurmayı pratik etmek ve öğrenmek seni yaşam amacına, kendi özüne ve tanrıya yaklaştırır. Kurban psikolojisinden büyük bir cesaret ve özgüven alanına çıkmak kaynakla daha derin bağlantıların sonucunda yükselir.

Duygu durumumuzu ve enerjimizi aşağı çeken durumlar ve insanlarla yoğun tempo içerisinde sürekli karşılaşırız ve etkileniriz. Enerji düştüğünde bilinçli kalmak ve berrak düşüncelerle karar vermek mümkün olmaz. Hayatın içinde istemediğimiz belirli döngülerin içerisinden çıkmak zor olur. Bu eğitimle çok zorlayıcı durumların içerisinde bile etkilenmeden kalmak veya etkilensek bile çok hızlı bir şekilde tekrar dengeye gelmek mümkün olur.

Usui Reiki: Reiki evrensel yaşam enerjisi demektir. Bu sistem şifanın en temel uygulamasıdır. Öğrenilmesi gereken en baz tekniktir. Enerji ile direkt olarak bağ kurabilmeyi ve bunu derin meditasyona dönüştürebilmeyi sağlar. Fiziksel, duygusal ve zihinsel şifa için kullanılır. Ellerde enerjiyi yoğun bir şekilde hissedebilmenizi sağlar. Karşınızdaki kişi de bu enerjiyi net bir şekilde duyumsar. Çok hızlı, etkili ve pratiktir.

Kundalini Reiki: Bu tekniği özellikle kendi kundalini enerjimizi ve diğerlerinin de bu enerjisini uyandırmak için kullanacağız. Kundalini enerjisi, kuyruk sokumundan başlayarak omurga boyunca yükselen güçlü enerjiye verilen isimdir.

Aslında bu enerji omurilik içindeki omurga boyunca yükselen ve sonra da beynin boşlukları arasına yayılan beyin omurilik sıvısı yani serebrosipinal sıvıyı yoğun bir şekilde harekete geçirmek üzerinedir. Bu sıvının hareketi ile güçlü bir omurga, gençlik, cinsel enerji ve epifiz bezinin daha güçlü uyarılması mümkün olur.

Bioenerji: Bu teknik ile hücrelerin DNA kodlarını yeniden düzenlemek mümkündür. Dünyanın enerjisi dönemsel olarak değişmekte ve ilerlemektedir. Bedenimizdeki enerji hatlarını dünyanın enerji alanlarına uyumlu hale getirmek çok önemlidir. Rüzgarı arkamıza alarak ilerlemek yani evrensel desteği hissetmek doğru niyetleri de algıladığımızda mümkün olur. Bu uyum bağışıklık sisteminin güçlenmesi, hastalıkların iyileşmesi, uyku kalitesi, duygusal denge konularına da katkıda bulunur.

Meridyen Terapi: Geleneksel Çin tıbbında binlerce yıldır bilinen bu tekniğin, sinir bilimin yeni bulgularının ışığında daha bilimsel bir şekilde kullanması mümkün olmuştur. Meridyen terapide bedendeki enerji hatlarının, o bölgede bulunan organlarla ilişkisi ele alınır. Enerji akışında sorunlu olan bölgeler tespit edilir.

Özellikle iç hastalıklara ve sağlıksız durumlara daha derin bir bakış açısı getirilir. Beyin omurilik sıvısı ve sinir sitemi bedensel basılar ve bazı tekniklerle doğru bir akışa getirilir. İstenilen güçte çalışmayan organlar tek tek ele alınır.

Enerjinin tüm beden boyunca özgürce akması bütünsel sağlık üzerine çok etkilidir. Daha yüksek enerji seviyelerine ve bu seviyelerin getirdiği ruhsal derinlik ve özel deneyimlere bizi açar. Derin meditasyon için müthiş bir hazırlık sağlar.