member
Şifremi Unuttum
Şifremi Unuttum

Menü

Kamplar

ZEN KAMPI (Yüksek Farkındalık İnzivası)

30 Kasım - 3 Aralık 3 gece konaklamalı.   
Perşembe 14:00 giriş, pazar 15:00 çıkış.
Yer: Kioo Retreat Center -  Kırklarleli
Eğitmen: Sachet Umut Kaya

Zen Kampı İleri Seviye Yüksek Farkındalık İnzivası olduğu için kamp kayıtları ön başvuru süreci ile gerçekleşmektedir. Etkinliği satın aldıktan sonra 0542 359 07 00 numaramızdan iletişime geçiniz.

Zen, zihnin özgürleşmesi için yoğun bir içsel ve dışsal farkındalık geliştirmek üzerine kurulu bir öğretidir. Bu çalışmada geliştireceğimiz içsel gözlem; duygularım, düşüncelerim ve hissettiklerimi gözlemlememdir. Dışsal gözlem ise; olan biten her şeyi, aynı anda, yorumlamadan, büyük bir farkındalıkla ve hiçbir detayı kaçırmadan algılamaya çalışmamdır.

Zen kampında yoğun bir içsel ve dışsal disiplin içerisinde gözlemleyen parçamızı büyütürüz. Düşünceler dağılmak ister ama tüm çalışma seni disiplin içerisinde içsel ve dışsal gözlemde tutar.

Duygular beden frekansını etkiler, özellikle geçmiş kaynaklı sınırlayıcı duyular yüksek bir farkındalıkta ve gözlemci kalmamı engeller. Beni varoluşsallığa, içsel bilgeliğime, kaynağa, yüce yaratana yakınlaşmamı sağlayacak olan sezgisel açıklığımı gölgeler. Beni sınırlayan duyguların oluşturduğu enerji, bedenimde hareket halinde ise beynimde sezgisel frekansım yükselemez.

Zen kampında duyguların bizi yönnettiği değil bizim onu yönettiğimiz bir durum hedefleriz. Bunu da gözlemci kalarak, yorum yapmayarak, beden frekansımızı sürekli olarak yükselten teknikler uygulayarak yaparız. Kendimizi huzur, dinginlik ve coşkunun olduğu bir alana doğru adım adım çıkarırız.  

Yapacağımız farklı eşli meditasyonlarla, hem şimdiki anda kalmayı, hem bağ kurmayı, hem karşımızdakini okumayı, hem dinlemeyi, hem de her şeyi aynı anda görmeyi deneyimleriz. “Ben neden bu dünyadayım? Benim burada olma amacım ne? Benim özüm nedir?” sorularının cevaplarını ararız.

Perşembe akşamından başlayarak 3 gece ve 3 gün boyunca aralıksız meditatif alanda kalacağımız. Telefon, kitap ve meditasyon anları dışında karşılıklı iletişim ve konuşmanın olmadığı, tüm enerjinin içeride tutulup içsel gözlemin üst seviyelere çıktığı bir çalışma.

Gece geç saatlere devam ettiğimiz, uyku öncesi meditasyonla uykumuzu bile meditatif bir süreçte geçirdiğimiz, sabah gün doğmadan kalkarak meditasyonlara başladığımız, adeta 72 saat aralıksız meditatif alanda kaldığımız özel bir çalışmada hedefimiz; girdiğimiz zihinsel, duygusal ve sezgisel farkındalık seviyemiz ile çıktığımızdaki farkındalık seviyemizin aynı olmamasıdır.

KONAKLAMA ÜCRETİ

1 kişilik oda 5850₺  kişi başı / 3 gece toplam

2 kişilik oda 4800₺ kişi başı / 3 gece toplam

4 kişilik oda 4050₺ kişi başı / 3 gece toplam

Gecelik, tam pansiyon kahvaltı ve akşam yemeği  konaklama ücretine dahildir, kamp ücretine dahil değildir.

Kamp Ücretine Dahil Olmayan Hizmetler:

Konaklama Ücreti

Ulaşım