member
Şifremi Unuttum
Şifremi Unuttum

Menü

Enerji

Hatha Yoga (Aylık 4 Ders)

Yoga yalnızca mat üzerinde yapılan bir uygulama değildir. Beden aracılığı ile hayattaki farkındalığımız üzerine çalışırız. Mat bu süreçte kendi derinliklerimize bir ayna tutar. Çünkü dönüşmek için fark etmek gerekir. İşte pratiklerimizde hayata dair olanı keşfederken, günlük hayatın içinde de yogayı deneyimleyeceğiz. 

“Ha” güneş “Tha” ise ay demektir. Birlikte yazıldığında “güçlü” anlamına gelir. Kişiyi meditasyona hazırlamak için asana(poz/duruşlar) ve pranayama(nefes çalışmaları) ile bedenin güçlendirilmesi olarak açıklanır.  

Hatha yoga, insanın içinde yatan potansiyelinin açığa çıkmasını sağlar. Bunu bedeni ve zihni güçlendirerek yapar. Kişiyi kendi yarattığı kalıplardan özgürleştirerek gerçek özüne yaklaştırır. Uygulamada derinleştikçe bu potansiyel kendini daha da ortaya çıkarır.

Hocamız Elif Arıbakan'ın yoga yolculuğu;

"Yoga ile tanıştıktan sonra kendimdeki dönüşümü fark ederek bu konuda derinleşmek istedim. İlk önce online olarak yoga alliance onaylı 200 saatlik bir temel eğitim tamamladım. Ardından pratiğim ilerledikçe aldığım eğitimin yeterli gelmediğini hissettim ve YogaKioo’da Çetin Çetintaş ve Serra Sagra başta olmak üzere çok değerli öğretmenlerle çalışarak RYT280 tamamladım. Bir yandan kendimi geliştirmeye devam ederken diğer yandan yolda biriktirdiklerimi paylaşarak, yoganın iyileştirici gücünü insanların hayatına katmasına vesile olmak beni çok heyecanlandırıyor."