member
Şifremi Unuttum
Şifremi Unuttum

Menü

TRANSFORMAL NEFES®️ TAM GÜN WORKSHOP

TRANSFORMAL NEFES®️ TAM GÜN WORKSHOP

Transformal Nefes®️; kişide fiziksel, zihinsel ve duygusal bütünlük sağlayarak, kişinin gerçek potansiyelini ortaya çıkaran doğal, güçlü ve güvenli bir tekniktir.
 
Nefesle alınan oksijen hücrelerimizin en önemli besinidir. Solunum sistemi üzerine yapılan araştırmalar göstermektedir ki, insanlar nefes alma kapasitelerinin yaklaşık %30'unu kullanır. Bu da sistemlerine çok az oksijen ve yaşam gücü aldıklarının belirtisidir.

Bu durumun yaşamımızda farkında olmadığımız olumsuz sonuçlarını şöyle sıralayabiliriz:

Bilinçaltı düzeyinde düşünme ve hissetme, nefes alışımızla bağıntılıdır. Yani nasıl nefes alıyorsak öyle yaşarız. Herkes kendine özgü bir şekilde nefes alır. Bazı ortak nefes alma modelleri vardır, fakat bireylerin farklı durumlarda nefes alış şekilleri, parmak izi gibi benzersiz ve bireye özgüdür. Kritik olan şudur ki, güçlü bir duygu hissettiğimizde kendimizi rahatsız hissedersek o an nefesimizi tutarız, böylece o duygudan kurtulmaya çalışırız. Nefesimizi tuttuğumuz zaman ise söz konusu enerji hücrelere gönderilerek bastırılır. Bunlar hastalığa ve diğer fiziksel şikayetlere yol açabilir. Yıllar boyu nefesimizi tuttuğumuz için bastırılmış olumsuz enerji birikmiş ve belirli bazı yerlere depolanmıştır. Sonuçta doğal nefes alma becerimizi kaybederiz, bu da doğal yaşamdaki yolun kaybedilmesi demektir. 

Çözüm; nefes alışverişimizin bilinçli olarak yeniden yönlendirilmesidir. Nefes alışveriş şeklimiz yeniden programlanabilir ve solunum kaslarımız yeniden eğitilebilir. Bu yapıldığında yaşamımız sadece neşe, canlılık ve enerjiden oluşur.

Transformal Nefes®️ süreci, nefes alma modelinizin daimi olarak derin ve tam diyaframdan nefes alma modeline dönüşmesini sağlamaktadır. Bu dönüşme süreci insanın tüm bilinç düzeylerini yeniden yapılandırır.

Çalışma; Transformational Breath Foundation®️ (TBF) Sertifikalıdır.