member
Şifremi Unuttum
Şifremi Unuttum

Menü

TRANSFORMAL NEFES®️ İLE NEFESİNİ YENİDEN KAZAN!

TRANSFORMAL NEFES®️ İLE NEFESİNİ YENİDEN KAZAN!

Transformal Nefes®️; kişide fiziksel, zihinsel ve duygusal bütünlük sağlayarak, kişinin gerçek potansiyelini ortaya çıkaran doğal, güçlü ve güvenli bir tekniktir.
 
Nefesle alınan oksijen hücrelerimizin en önemli besinidir. Solunum sistemi üzerine yapılan araştırmalar göstermektedir ki, insanlar nefes alma kapasitelerinin yaklaşık %30'unu kullanır. Bu da sistemlerine çok az oksijen ve yaşam gücü aldıklarının belirtisidir.

Bu durumun yaşamımızda farkında olmadığımız olumsuz sonuçlarını şöyle sıralayabiliriz:

Bilinçaltı düzeyinde düşünme ve hissetme, nefes alışımızla bağıntılıdır. Yani nasıl nefes alıyorsak öyle yaşarız. Herkes kendine özgü bir şekilde nefes alır. Bazı ortak nefes alma modelleri vardır, fakat bireylerin farklı durumlarda nefes alış şekilleri, parmak izi gibi benzersiz ve bireye özgüdür. Kritik olan şudur ki, güçlü bir duygu hissettiğimizde kendimizi rahatsız hissedersek o an nefesimizi tutarız, böylece o duygudan kurtulmaya çalışırız. Nefesimizi tuttuğumuz zaman ise söz konusu enerji hücrelere gönderilerek bastırılır. Bunlar hastalığa ve diğer fiziksel şikayetlere yol açabilir. Yıllar boyu nefesimizi tuttuğumuz için bastırılmış olumsuz enerji birikmiş ve belirli bazı yerlere depolanmıştır. Sonuçta doğal nefes alma becerimizi kaybederiz, bu da doğal yaşamdaki yolun kaybedilmesi demektir. 

Çözüm; nefes alışverişimizin bilinçli olarak yeniden yönlendirilmesidir. Nefes alışveriş şeklimiz yeniden programlanabilir ve solunum kaslarımız yeniden eğitilebilir. Bu yapıldığında yaşamımız sadece neşe, canlılık ve enerjiden oluşur.

Transformal Nefes®️ süreci, nefes alma modelinizin daimi olarak derin ve tam diyaframdan nefes alma modeline dönüşmesini sağlamaktadır. Bu dönüşme süreci insanın tüm bilinç düzeylerini yeniden yapılandırır.

Konular:
Nefes kapasitemiz neden azalır ve sınırlanmış nefes nasıl açılır
Diyafram ve diyafram nefesi
Nefes kapasitesindeki artış; fiziksek, duygusal, zihinsel ve ruhsal seviyede bize neler getirir.
Nefes farkındalığının önemi
Nefes ve duygular arasındaki ilişki
Bilinçaltı ve olumlu niyetin önemi
Nefesle yüksek farkındalık ve bilincin üst düzeylerini deneyimlemek

Uygulamalar:
5 tam Transformal Nefes Seansı
Nefes Analizi
Yüz Neşe Nefesi
Ses Şifası
Yönlendirmeli Meditasyonlar

Çalışma; Transformational Breath Foundation®️ (TBF) Sertifikalı 
Transformal Nefes®️  Eğitmeni Umut Kaya ve TBF onaylı koç ekibi tarafından yürütülecektir.