MENÜ

Nefes

Nefes Meditasyon Çalışması

Doğum anından ölüm anına kadar devamlı nefes alıp veririz. Bu iki nokta arasında her şey değişir, hiçbir şey aynı kalmaz; doğum ile ölüm arasındaki tek daimi şey nefestir. Nefes tekniklerinin uygulanması şimdiki an deneyimini arttırarak, geçmişin yüklerinden ve gelecekle ilgili kaygılardan özgürleşmeyi sağlar. Bu yükler, kimi zaman olumsuz duygular olarak kendini gösterirken, kimi zaman da farkında olmadığımız ama davranışlarımızı etkileyen bilinçaltı kalıpları ile var olur. Nefes uygulamaları, bunların yerini neşe, sevgi ve coşku almasını sağlar.

Meditasyon ile ise gerçek benliğimizi farkında olmamız, daha zeki, yaratıcı, sevgi dolu, duyarlı, enerjik olmamız, daha az kaygılı olmamız, nedensiz mutlu olmamız, tek başınalığımızdan keyif almamız mümkündür. Meditasyon bir serüven ve kendini keşif yolculuğudur.

Meditasyon ve nefes tekniklerinden oluşan bu çalışma, yaşama bakış açısında dönüştürücü bir deneyim ve meditasyona yeni başlayanlar ile düşünüp de erteleyenler için güzel bir tanışma fırsatı olabilir.