MENÜ

Meditasyon

Meditasyon İnziva Kampı (Konaklamalı)

Kendini bul, kendi mucizeni gerçekleştir!

Bu kampımızda 3 günlük sessizlik deneyimi ve meditasyon aracılığı ile kendi iç yolculuğumuzda daha derinlere ulaşacağız. Dış dünya ile olan bütün iletişimimizi keseceğiz, enerjimizi bütün yoğunluğuyla kendi meditasyon tecrübemize yönlendirme fırsatı bulacağız. Günlük yaşamlarımızda kolay kolay bulamayacağımız bu özel deneyimi kaçırmayın.

Meditasyon gerçek mucizedir! Gerçekleştiğinde varoluşun bize sağlayabileceği en güzel anları deneyimleriz: beden gerilimsiz rahatlar, zihin düşüncesiz sakinleşir, kalp varoluşun keyfine açılır ve ruh zevk içinde olur.

Biz dünya ile biriz, dünya bizimle bir. Biz dünyayı seviyoruz ve dünya bizi seviyor. Sevgi özgürlüktür ve özgürlük sevgidir.

Hayatlarımızda bazen meditasyon yapmasak bile bu ilahi alana dokunduğumuz olur . Örneğin; insanlar spor yaparken her şeyin eforsuz kendiliğinden oluverdiği tam mutluluk anını tarif etmek için bir bölgeden bahsederler.

Bilinçli ya da bilinçsiz hepimiz eforun, sevgi özleminin, özgürlük için savaşın yada Tanrı'ya yakarışın doyuma ulaştığı bu anları arıyoruz .
Gene de gerçek bir şey olmuyor gibi gözüküyor. İnsanoğlunun tarihçesinde şimdiye kadar görülmemiş şekilde bizler gerginiz ve fazlaca hareketliyiz, hala bir takım duygusal tıkanıklıklar ve zihinsel yığınlarla doluyuz.

Bizler derinden hissedebilmek, rahatlayabilmek ve yeniden sessizliği bulabilmek için fiziksel, zihinsel ve duygusal çözülmeye ihtiyaç duyarız. Bu üç gün boyunca hissetmemizin önündeki bu engelleri tek tek kaldıracağız. Böylece gerginlikler gider ve gerçek rahatlama gelir. Rahatlamak, yargılamayı bırakmak ve zihni bitmek bilmez düşünce trafiği ile sadece izlemek meditasyonun anahtarlarıdır. Düşüncelerin bulutunu yakalamak değil ama onların gelip geçmesine izin vermek ve yok olmak meditasyonun sırrı ve şimdi cennetine girmenin yoludur.