member
Şifremi Unuttum
Şifremi Unuttum

Menü

Masumiyet ve Gücün Dansı

Masumiyet çok yüksek bir duygudur. İçin ve dışın birdir. Tek sorun güçlü değilsen sürekli kullanılırsın. Güçlü olduğunda da masum kalmak zordur. Çok fazla sevgi gerektirir.

Devamını Oku
Astral Seyahatin Gizemli Kapıları: Deneyimleme Rehberi ve Teknikler

Astral seyahat, ruhun bedeninizden kısa bir süre için ayrılarak farklı bir boyutta gezinmesidir. Astral seyahat sayesinde ruhun, ülkeler arasında ve hatta gezegenler arasında yolculuk yapılabileceği düşünülür. Eski bir inanışa göre ruh bedene gümüş bir kordonla bağlıdır ve kordon koparsa ölüm gerçekleşir. Astral seyahat deneyimi ise ruhun başka bir boyutta bu kordonu koparmadan zaman ve mekandan bağımsız seyahat etmesidir. Kişinin uyku halinde bilinçli kalabilmesi ve duygusal ve zihinsel denge ile hareket edebilmesi gereklidir.

Devamını Oku
Kutupluluk(Dualite) Üzerine

Mutluluk da, mutsuzluk da bedenimizden dışarı doğru yayılan ve EEG cihazı ile ölçülebilen bir elektromanyetik titreşim frekansı yayar.  Bu frekansı beş duyu organımızla algılayamayız, mutlu ve etrafa pozitif enerji yayan bir insanın frekansını sezgisel olarak hissederiz. Biz aynı frekansı sürekli yayamayız, bir yükseliriz, bir düşeriz. Bu enerjinin kutupluluğundandır. Enerji diyalektiktir, var olabilmek için iki kutup arasında hareket etmek zorundadır. 

Devamını Oku
Duygusal Zekanın İlişkilerdeki Önemi

Bir kişi ne kadar yüksek analitik zekaya sahip olursa olsun eğer duygusal zekası, karşı tarafı daha derinde görebilme kabiliyeti zayıfsa kendi durması gerektiği yeri doğru belirleyemez, çizgisini koruyamaz. Sosyal ilişkileri anlayamadığı ve çözemediği birçok sorun içerir. Baktığın şeyi bütünüyle görebilmek önemlidir. 

Devamını Oku
Rüyalardan Nasıl Beslenebilirim?

Rüyalarım beni dengeler, bana birçok mesaj verir ve hayatıma yön vermemi sağlar. Yeter ki farkındalık katayım. Rüyalar, uykumuzun ve hayatımızın önemli bir kısmıdır. Dolayısı ile rüyaların da farkında olmaya başlamak ve hatta yönetebilmek çok kıymetlidir.

Devamını Oku
Bilgeliğe Bilgece Yaklaşmak

Bilgelik, bütünle uyumlu hareket etmektir çünkü bilgelikle hareket ederken bilgi kaynaktan gelir. Uyumlu ol. Bu uyum sadece kendi içselliğini daha iyi hissedebildiğinde gelir.

Devamını Oku
Meditasyonda Neyi Amaçlıyoruz?

Meditasyon, dağınık haldeki düşüncelerini yani yüksek dış odaklılığını fark etmek ve düşünceleri tek bir nokta üzerinde yoğunlaştırarak dış odaklılığı azaltmaktır.

Devamını Oku
Yüksek Kafein Tüketiminin Epifiz Bezi Üzerindeki Etkileri

Epifiz bezi, beynin orta bölümünde bulunan bir salgı bezidir ve vücudun biyolojik saatinin düzenlenmesinden sorumludur. Seratonin, melatonin ve DMT gibi hormonları salgılar.

Devamını Oku
Döngü Nedir? Döngülerden Nasıl Çıkarım?

Değiştirecek gücüm olmadığı için veya yeterli farkındalık üretemediğim için hayatımda tekrarlayan ve akışı deneyimlememi engelleyen davranış kalıplarıdır.

Devamını Oku
Farkındalık Olmadan Zeka Olur Mu?

Zeki birisi farkındalık geliştirmediği sürece şikayetçi ve stresli olacak, manipüle edilecek ve düşünceyi yönetebilenler tarafından kullanılacaktır.

Devamını Oku
Hayatı Hangi Seviyede Yaşıyoruz?

Hayatı farklı seviyelerde farklı şekillerde yaşayabiliriz.

Devamını Oku
Düşünce Sistemimiz Genetik Kodumuzu Nasıl Etkiler?

Yaşamımızın kalitesini belirleyen iki önemli konu genetik kodumuz ve hormonal dengemizdir. Genetik kodumuz Genler ile Amino Asit dizilerinin girdiği ilişki sonucu oluşur. En önemli hormonlarımız da amino asit türevlidir.

Devamını Oku
Yaşamın Sırrı: Bilinç & Enerji Döngüsü

Kadın ve erkek arasındaki döngüleri anlamak, kimin nerede kime nasıl alan açacağını bilmek, birlikte yükselmenin ve varoluşsal alana çıkmanın anahtarıdır!

Devamını Oku
Tai Chi nedir?

Tai Chi, Çinli ustalar tarafından geliştirilen bir beden hareketi sanatıdır. Tai Chi, günlük hayatta stresi azaltma, sağlıklı bir beden ve zihin sağlamaya yardımcı olma, düzenli egzersiz yapma ve dikkatli hareket etme gibi pek çok faydaya sahiptir.

Devamını Oku
Spiritüel Zeka Nedir?

Spiritüel Zeka (SQ), bir bireyin içsel farkındalık, anlayış ve daha yüksek bir güç veya amaç ile bağlantı düzeyini ifade eder. Sadece inanç mekanizması veya maneviyatla ilgili olmayan, aynı zamanda yaşamı kavrayış biçimi, neden sonuç ilişkisi kurma, mantıksal uzamsal bakış açısı geliştirmekle beraber genel refah ve mutluluğa da katkıda bulunan empati, şefkat, minnettarlık ve iç huzur duygusu gibi nitelikleri kapsar.

Devamını Oku
Sinirbilimdeki Son Yenilikler

Sinirbilim, beyin ve sinir sistemi hakkındaki bilginin gelişmesine dayalı olarak hızla değişen ve gelişen bir alandır. Son yıllarda, beyin ve sinir sistemi hakkındaki bilgi artmasına rağmen, henüz tam olarak anlaşılmayan birçok şey vardır. Bu nedenle, sinirbilim alanındaki yenilikler ve trendler, beyin ve sinir sistemi hakkındaki bilgimizi artırarak, hastalıkların tedavisi ve önlenebilmesi için yardımcı olacaktır. Aşağıdaki yeni trendler, sinirbilim alanında son yıllarda görülen gelişmelerden sadece birkaçıdır:

Devamını Oku
Aktif Meditasyon Nedir?

Aktif meditasyon, dikkatli bir şekilde hareket ederek ve bedeninizi kullanarak meditasyon yapmanın bir yoludur. Aktif meditasyon, düzenli meditasyon tekniklerine alternatif olarak, bedeni ve zihni aynı anda uyarmaya yardımcı olur. Aktif meditasyon, stres ve kaygı giderme, dikkat ve odaklanma becerilerini geliştirme, beden farkındalığı ve enerji seviyesini artırma gibi pek çok faydaya sahiptir.

Devamını Oku
Nefesin Depresyon Üzerindeki Etkileri
Nefesin Depresyon Üzerindeki Etkileri 12 Ocak 2024

Depresyon, en derinde insanlara zarar vermiş olmandan ve onlardan kaçmak istemenden kaynaklanır. Vicdanın rahat olmadan, ruhunu özgür bırakamazsın.  Nefes yükleri alan ve özgürlüğe açılan kapıdır. 

Devamını Oku
Transformal Nefes Koçluğu ve Koçluk Eğitim Süreci
Transformal Nefes Koçluğu ve Koçluk Eğitim Süreci 05 Ocak 2024

Transformal Nefes Vakfı, nefesin gücünü keşfetmek ve başkalarına rehberlik etmek isteyenler için kapsamlı bir eğitim sunar. Bu eğitimler ve staj programları tamamlandığında sertifika almaya ve transformal nefes koçu olarak çalışmaya hak kazanılır.

Devamını Oku
Nefes & Duygular Arasındaki İlişki
Nefes & Duygular Arasındaki İlişki 12 Kasım 2023

Nefesimiz ve duygularımız arasındaki güçlü bağlantıyı anlamak ve özgürce yönetebilmek, bu hayatta kendimize katabileceğimiz en güçlü gerçekliklerden biridir.

Devamını Oku